با استفاده از سیب گلاب چهار بدن خود را از سموم پاکسازی کنید

– تنظیم حمل و نقل، کمک به هضم: سرشار از فیبر نامحلول و محلول (به طور متوسط ​​2 گرم در 100 گرم)، سیب متحد عملکرد خوب روده است.

اولی به مبارزه با یبوست کمک می کند، دومی در برابر اسهال.

سیب گلاب چهار از خوش طعم ترین سیب ها می باشد.

بنابراین یک تعادل عالی که علاوه بر این، عملکرد ایمنی باکتری های خوب روده بزرگ را تحریک می کند.

– مبارزه با کلسترول، دیابت و اضافه وزن: ویژگی سیب محتوای بالای پکتین آن است، فیبر محلول غیر تهاجمی که ژل چسبناکی تشکیل می دهد و در نتیجه بخشی از چربی ها را جذب می کند تا آنها را از بین ببرد و در نتیجه جذب آنها را تعدیل کند.

با کند کردن جذب کربوهیدرات ها، همین فیبرها به کاهش افزایش قند خون نیز کمک می کنند.

سیب

در نهایت، کلسترول کمتر، دیابت کمتر و وزن کمتر… به خصوص که این فیبرها که به سرعت منجر به سیری می شوند، تنها با 50 کیلو کالری در 100 گرم، اثر سرکوب کننده اشتها قابل توجهی دارند.

به طور کلی، سیب یک محافظ جدی از بیماری های قلبی عروقی است.

– جلوگیری از برخی سرطان ها: سیب یک کنسانتره واقعی از آنتی اکسیدان ها (ویتامین ها، پلی فنول ها، فلاونوئیدها از جمله کوئرسیتین به ویژه) است که ترکیبات آن در ارتباط با یکدیگر، توانایی کاهش خطر ابتلا به سرطان به ویژه کبد و روده بزرگ را دارند.

– مبارزه با پیری: غنی بودن آن از آنتی اکسیدان ها و به ویژه پلی فنول ها نیز آن را به یک درمان ضد پیری انتخابی با مبارزه با رادیکال های آزاد که پیری سلولی از جمله پوست را تسریع می کنند تبدیل می کند.

– محافظت از دندان ها: گاز گرفتن سیب شامل جویدن است.

این امر باعث تحریک تولید بزاق می شود که به طور طبیعی با افزایش سن وجود ندارد و باعث می شود که بستر حفره ها در سالمندان بسیار رایج شود.

جویدن همچنین یک ماساژ مفید برای لثه ها ارائه می دهد و از بیماری های پریودنتال محافظت می کند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.