تلویزیون جیوه دار ممکن است برای شما خطرناک باشد

تحقیقات بر روی رابطه بین زمان تماشای تلویزیون (تلویزیون) و پیشرفت کودکان در خواندن متمرکز شده است البته عکس تلویزیون جیوه دار خود نشان از این حقیقت می باشد.

دو فرضیه برای توضیح این رابطه ارائه شده است.

فرضیه جایگزینی پیشنهاد می کند که تماشای تلویزیون حواس دانش آموزان را از فعالیت هایی که برای یادگیری آنها مهم است منحرف می کند.

فرضیه بازداری پیشنهاد می‌کند که تماشای تلویزیون مهارت‌های مهم عاطفی/شناختی را مهار می‌کند. در این مطالعه، ما هر دو فرضیه را با تخمین رابطه بین زمان تماشای تلویزیون و پیشرفت خواندن آزمایش می‌کنیم.

ما از فراوانی مطالعه اوقات فراغت دانش‌آموزان و فراوانی تعاملات بین دانش‌آموزان و والدین آنها به عنوان واسطه‌های بالقوه برای آزمون فرضیه جایگزینی استفاده می‌کنیم، در حالی که برای بازداری، از انگیزه درونی دانش‌آموزان برای خواندن و میزان بی‌توجهی آنها استفاده می‌کنیم برای اطلاعات بیشتر به سایت آراد برندینگ مراجعه نمایید.

داده ها از مطالعه طولی رشد کودک کبک (QLSCD) به دست آمده است.

QLSCD که توسط موسسه آماری کبک طراحی شده است طیف گسترده ای از موضوعات را پوشش می دهد. QLSCD نماینده کودکان در کبک است و شامل 2223 شرکت کننده است که از 0 تا 21 سال دنبال شدند.

چهار مدل ساختاری آزمایش شده به شرح زیر ساخته شده اند: زمان تماشای تلویزیون در 6 سالگی چهار متغیر میانجی را در 8 سالگی پیش بینی می کند، که به نوبه خود پیشرفت خواندن را در 10 سالگی پیش بینی می کند. علاوه بر این، ما تغییر ناپذیری جنسیت مدل ها را آزمایش کرده ایم و قیمت هر گرم جیوه قرمز در جداول رسمی کشورها موجود می باشد.

نتایج نشان می دهد که زمان تماشای تلویزیون به طور مستقیم یا غیرمستقیم با پیشرفت خواندن مرتبط نیست.

به طور خاص، با متغیرهای میانجی تعاملات کودک و والدین، انگیزه درونی و بی توجهی مرتبط نیست.

با این حال، فراوانی مطالعه اوقات فراغت با زمان صرف شده برای تماشای تلویزیون ارتباط منفی دارد.

این ارتباط بسیار کوچک است (-0.07) و هیچ تأثیر غیر مستقیمی بر پیشرفت خواندن ندارد. در نهایت، نتایج با توجه به جنسیت شرکت کنندگان متفاوت نیست.

نتایج ما با نتایج مطالعات قبلی در این زمینه مطابقت دارد و در مورد تأثیرات منفی بالقوه زمان تماشای تلویزیون بر پیشرفت خواندن تردید ایجاد می کند و جیوه را می توان یکی از اصلی ترین مواد در بدن سگ های نگهبانی به شمار می رود.

  • منابع 
  1. The Relation Between Television Viewing Time and Reading Achievement in Elementary School Children: A Test of Substitution and Inhibition Hypotheses
  • تبلیغات
  1. آبنبات اعراب باستان موضوع خالصانه جامعه
  2. اینورتری که تولید برق را سه برابر می کند!
  3. ثروتمندان آمریکا راز موفقیت خود را به کودکان کار می آموزند
  4. تمام افرادی که از راهکار مناسب ثروتمند شدن بهره گرفته اند!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.